A magyar nép és a föld kapcsolatának története


2014. április 26. 18.00 óra

a

Előadó: Dr. Andrásfalvy Bertalan, Széchenyi-díjas magyar néprajzkutató, egyetemi tanár

„A sokoldalú, kiegyensúlyozott erőforrás használatot jelentő gazdálkodási formák helyébe betolakodó – tévesen modernnek és hatékonynak hitt – nagyüzemi, haszonelvű ga(rá)zdálkodás beszűkíti a figyelmünket. Miközben igyekszünk egyre hatékonyabbak lenni, egyre jobban kiszolgáltatottak leszünk. Ha megint a teljes tájban gondolkodunk, és hagyományainkra, tapasztalatainkra építünk, ismét olyan gazdagságot tudunk teremteni, amelynek egykor egész Európa csodájára járt. Legyünk büszkék gazdálkodásunk hagyományaira, éljünk tudásunkkal és a még mindig irigylésre méltó lehetőségeinkkel. A fejlődés útja a tájban élő ember, akinek életéről még szüleink, nagyszüleink sokat tudnak mesélni. „  (részlet Andrásfalvy Bertalan: A Duna mente népének ártéri gazdálkodása c. könyve ismertetőjéből)

Belépő: 600,-Ft/fő, diákigazolvánnyal 300,- Ft/fő


Scroll to Top