Akikre büszkék vagyunk


Érem eső a Budafokos Barantában
X. Zrínyi Miklós Baranta Kupa és XIII. Balassi Kupa szablyavívó verseny

X. Zrínyi Miklós Baranta Kupa:
2019. december 1-én 10. alkalommal került megrendezésre a verseny, ahol a versenyzők hagyományokhoz hűen 3 egyéni versenyszámban indulhatnak el. Az idein egy-, és két szablyával történő vívásban, illetve lándzsavívásban próbálhattuk ki magunkat. A 10 induló négy kategóriában versenyzett.
Eredményeink
• Csikó II. kategória (11-14 éves korig)
 Ábrahám Laura (egy szablya 1. hely, lándzsa 4. hely) összesített 1. hely
 Horváth Nimród (egy szablya 4. hely, lándzsa 1. hely) összesített 2. hely
 Barth Olivér (egy szablya 3. hely, lándzsa 2. hely) összesített 3. hely
• Kese (14- 18 éves fiú kategória)
 Szilágyi Péter (egy szablya 1. hely, két szablya 2. hely, lándzsa 5. hely) összesített 2. hely
 Mód Márton (egy szablya 4 hely, két szablya 7. hely, lándzsa 2. hely) összesített 4. hely
 Nyisztor József (egy szablya 3. hely, két szablya 8. hely, lándzsa 6. hely) összesített 5. hely
• Menyét (14 év feletti lány kategória)
 Ötvös Kinga (egy szablya5. hely, két szablya 3. hely, lándzsa 1. hely) összesített 3. hely
 Csimin Tímea (egy szablya 8. hely, két szablya 7. hely, lándzsa 4. hely)


XIII. Balassi Bálint szablyavívóverseny
13. alkalommal került megrendezésre a híres magyar költő, illetve törökverő Balassi Bálint nevét viselő verseny. A verseny Bálint naphoz legközelebbi hétvégén kerül évről évre megrendezésre. Az idei évben február 15-én rendezték meg a megmérettetést, Délvidéken. A versenyre közel 100-an jelentkeztek, ezzel a tavalyi létszámot megdöntötték.
Csapatunk a Budafokos Baranta február 14-én pénteken, 3 kocsival és összesen 14 fővel indult meghódítani Délvidéket, Óbecsét (Bečej). Az ottani csapat kapitányának a segítségével felfedezhettük a terület látványosságait. Estére, amikor már mindenki hasa megüresedett, kipróbáltuk az ő tradicionális ételüket, a csevapcsicsát. Ez után elfoglaltuk a szállásunkat a helyi Petőfi Sándor Általános Iskolának a tornatermében. Lefekvés előtt még közösen játszottunk, kártyáztunk sokat nevettünk.
A verseny napja
Miután mindnyájan felkeltünk és összepakoltunk, az iskola melletti művelődési házba mentünk át reggelizni és versenyezni. A Baranta szokásainak megfelelően a versenyt a csapatok felsorakozásával és a Baranta himnuszának eléneklésével nyitottuk meg.
Csapatunk mind az 4 kategóriában (Csikó II., Kese, Menyét, Öskü) képviselte magát és amikor éppen nem vívtunk, akkor a csapatunk többi tagjának szurkoltunk és bátorítottuk. Az egyéni versenyszámok után még csapatos vívásban vehettünk részt, ami a nap egyik fénypontja volt.
Idei versenyünk több csapattagnak is újdonság volt, mert vagy ez volt az első Balassi kupája, vagy éppen magasabb korosztályba került át. Ennek ellenére mindenki magához képest a legjobban teljesített, és ez érmekben is és kupában is meglátszott.
Eredményeink
• Csikó II. kategória (11-14 éves korig)
 Ábrahám Laura: 1. helyezés
 Bahrt Olivér: 3. helyezés
• Menyét kategória (14 év feletti lányok)
 Ötvös Kinga: 2. helyezés
 Reichart Emőke: 3. helyezés
Minden versenyzőnek gratulálunk az eredményéért és az egész napos fizikai és szellemi kitartásáért!


Scroll to Top