DUENDE – in memoriam Vukán György


2013. november 22. péntek 19.00 óra

A Rózsavölgyi filmestek sorozatban a nemrég elhunyt méltán világhírű jazz-zongorista és zeneszerző Vukán Györgyre emlékezünk. Az a dokumentum portréfilm, amelyet bemutatunk, 2000-ben készült vele, Duende címmel.

A duende a titokzatosság, az életöröm és bánat, a szenvedély és a gyermeki játékosság egyszerre, Vukán szerint ezek a jó zene legfőbb tulajdonságai. Vukán a filmben nem csak zenél, zongorázik, hanem bepillantást enged életfilozófiájába. Miről szól a zene? Hogy születik? Vannak-e csodák? Az idő mindig ugyanúgy múlik? Miért ír az ember operát? Hogy érdemes élni? A válaszok újabb és újabb kérdéseket vetnek fel. A megszólaló zeneműveken és az őszinte gondolatokon keresztül egy érdekes, ritkán megismerhető zárt világ tárul fel előttünk.

Rendező: Nagy Ernő, Forgatókönyvíró, szerkesztő: Kollár Dezső, Operatőr: Nagy Ernő
Zene: Vukán György, George Gershwin, Frédéric Chopin

Közreműködik: Bathó Lajos jazz-zongorista

 A beszélgetést Nagy Ernő rendező, operatőr vezeti

Belépőjegy: 300,- Ft/fő, diákigazolvánnyal ingyenes


Scroll to Top