Filmklub – Áldom a teremtőt 1-2.


2015.november 13. péntek 18 óra

Portréfilm László Gyuláról, a Széchenyi-díjas magyar régész-történész, képzőművész, egyetemi tanárról

rendező: Jelenczki István

Belépő: 400,/fő

A film célja, hogy a magyar őstörténet-kutatásnak, a kiemelkedő tudású László Gyulának állítson emléket.
Küzdelmes utat kellett bejárni László Gyulának és családjának. „A 20. század összes olyan drámai sorsfordulóján átment, ami egy hallatlan erős etikai és morális tartásban nyilvánult meg, életszeretetben, haza és nemzet iránti szeretetben. Ez a megtartó szeretet, egy teljes életet bontakoztatott ki László Gyula esetében, hiszen régész volt, tudós volt, grafikus és festőművész, és kiváló előadó volt, rajongtak az előadásáért az emberek” – mondta a Kossuth Rádióban Jelenczki István, a László Gyuláról szóló portréfilm rendezője.

Rózsavölgyi Közösségi Ház, 1221 Ady Endre út 25.

www.rozsavolgyegyesulet.hu


Scroll to Top