Ínyencek mozija – filmklubtörténet


2016. április 15-én, pénteken 19 órakor Nagy Ernő klubvezető, operatőr által rendezett dokumentumfilmet láthatunk a Filmklub mozgalom történetéről.

„Az Ínyencek mozija című filmben megpróbáltam összefoglalni a magyarországi filmklub mozgalom történetét 1957-től a Balázs Béla filmklub megalakításától egészen napjainkig. Ennek a kultúrtörténetileg is fontos folyamatnak a főbb mozzanatait idézi fel a film egyfelől. Másik oldalról a közös filmnézés és filmértelmezés jelentőségét, hatását, fejlődését vázoltuk fel olyan megszólalók megfogalmazásában, akik maguk is ott voltak a filmklub mozgalom születésénél. A film szereplői abban mindannyian egyetértenek, hogy jobb egy filmet közösen megnézni és nem szabad a nézőt egyedül hagyni kell, hogy legyen alkalom és mód arra, hogy a néző elmondhassa a véleményét egy-egy filmmel kapcsolatban és erre a legjobb hely a filmklub. De felmerül egypár égetően fontos kérdés is, a mai vizuálisan agyonbombázott korunkban van-e még idő, hely, energia, szellemi muníció mindarra ami egy filmklub létrehozásához és „üzemeltetéséhez” kell?   Szereplők: Pintér István, Sára Sándor, Szekfű András, Lányi András, Horváth György, Szilágyi Erzsébet, Péterffy András, Veress József, Vértényi Jenő.”  Nagy Ernő

szerkesztő, riporter: Horváth Miklós, rendező, operatőr: Nagy Ernő


Scroll to Top