JAZZEMBER- Pleszkán Frigyes zeneszerző portréja


2014. január 17. péntek 19.00 óra

Pleszkán Frigyesre emlékezünk, a 2011-ben tragikus hirtelenséggel elhunyt kimagasló dzsessz-zongorista, zeneművészre , Péterffy András filmrendező JazzEmber című filmjével. “A zongora varázslójaként, a muzikalitás a személyiségéből fakadt, több volt mint virtuóz… Minden hangjegy, improvizáció vagy parafrázis amit lejátszott a zongorán, a pillanatból jött létre és felismerhetően hordozta az ujjlenyomatát.” – írja róla Péterffy aki több mint két éven át dolgozott a filmen. – “Élete volt a zongora, szenvedélye a zene, szerelme a jazz. Ő volt a JazzEmber.”

A filmben közreműködő zenészek: Finok Zoltán fúvós, Gayer Ferenc bőgő, Herboly László dob,

munkatársak: Heves László, Windisch László, Nádai András,

hangmérnök: Kósa László, ifj, Perger István, operatőr: Nagy Ernő, Maros Gábor,

vágó: Ákos Péter     rendező – producer: Péterffy András

Vendég: Péterffy András filmrendező, Bathó Lajos  jazz-zongorista

Belépőjegy: 300,- Ft/fő, diákigazolvánnyal ingyenes


Scroll to Top