KERECSENY-KARÁCSONY – A TILTOTT FÉNYÜNNEP


2014. december 13. szombat 18:00 óra

Vendégünk: Matek Kamill világutazó, őstörténet kutató

A kerecsen egy vadászsólyom, ősidőktől fogva fontos szerepet játszik a magyarok hitvilágában.  A Kerecsen ősi magyar férfinév és egy ősi magyar ünnep, ekkor kerecsent röptetnek a Látóhegy tetején.  A neve napja egyben az ünnep napja, tehát Álom hava, azaz december 21-én tartják, pontosan a téli napfordulókor Nagyboldogasszony napján.  A Kerecseny fejedelmi férfinév, jelentése körben vadászó. A napforduló a Nap fiainak ősi ünnepe a kerecsen, a fénymadár ünnepe, a fényvadászat kezdete december 21-ről 22-ére virradó éjszaka. A Nyugati szerben megtisztul a lélek, a Keleti tűzben pedig újjászületik a fény.

Belépő: 700,-Ft/fő, diákoknak 400,-Ft/fő

Rózsavölgyi Közösségi Ház

1221 Budapest Ady Endre út 25.

Tel/Fax: 1/226-85-53

web: www.rozsavolgyegyesulet.hu  email: info@rozsavolgyegyesulet.hu

https://www.facebook.com/rozsavolgyegyesulet


Scroll to Top