Klímaváltozások a Föld történetében


2016. január 23. szombat 18 óra – Rózsavölgyi Esték

Klímaváltozás, globális felmelegedés, eltolódó évszakok, meglepő időjárás, természeti katasztrófák, bolygónk átlaghőmérséklete, fenntarthatósági csúcs, tudomány, mérések, vélemények, jóslatok… minden nap hallott szavak, hírek. De mi az igazság? Előadóink , visszatekintve a föld történetére, megpróbálnak választ adni a jövő kérdéseire.

A téma aktualitását az is adja, hogy bár sok klimatikus különlegesség van földünkön, de napjaink éghajlati kilengései korántsem olyan „forró” dolgok.
A magyar kormány megbízásából ma dolgozik egy külön kutatócsoport, melynek az a feladata, hogy ténylegesen várható éghajlat-változások életünkre gyakorolt káros hatásaira felkészítsék a gazdasági élet szereplőit

Előadók: Bodor Emese Réka és Makádi László, a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet tudományos segédmunkatársai.

Belépő: 700,-/fő, diákoknak 400,-/fő

 

Helyszín: Rózsavölgyi Közösségi Ház, 1221 Ady Endre út 25.

www.rozsavolgyegyesulet.hu, info@rozsavolgyegyesulet.hu


Scroll to Top