A teremtett világ szépségei Veres László festő ecsetjén keresztül


2016. május 7. szombat 18 órakor nyílik Veres László festménykiállítása.

A kiállítást megnyitja: dr. Lázár Imre, a Rózsavölgy Egyesület elnöke

Közreműködik: Kecskeméti Rita ének, Hegedűs Katalin zongora

 

A kiállított képek megvásárolhatók, melyek árának 10%-val az Egyesületet támogatják.

 

Veres László tagtársunkat sokan ismerik Rózsavölgyben, hiszen autójavító műhelyében évtizedek alatt sokan megfordultak. De volt a völgy lakóinak képviselője is, Egyesületünk  lelkes szervező tagja is – így jó pár évvel ezelőtt sokunkat meglepett, hogy mind e mellett néha ecsetet is vett a kezébe.

Kedvenc időtöltése lassan igazi szenvedéllyé vált, tagja lett a Mészáros László Képzőművészeti Egyesületnek, ahol szakértő tanárok és alkotótársak mellett egyre többet tanult, festett. Az elismerő szavak után első kiállított képeit a rózsavölgyiek láthatták. Majd sor került önálló kiállítására is, amikor meglepte ismerőseit, barátait a mérhető fejlődéssel.

Nyugdíjba vonulása óta pedig szinte minden idejét kedves ecsetjeivel, vásznaival, festékeivel tölti, elsősorban a Balaton mellett, a természet közelében.

Hogy nem hiába – ezt bizonyítják alkotásai, melyek újra Közösségi Házunk falain mutatkoznak be itt, Rózsavölgyben. Mindannyiunk örömére.

 

Cím:  a Rózsavölgyi Közösségi Ház, 1221 Budapest Ady Endre út 25.

A kiállítás megtekinthető a Közösségi Ház nyitvatartási ideje alatt május 21-ig.

 


Scroll to Top