Filmklub – Papp László ökölvívóról

Március 10-én, pénteken 19 órakor Rózsavölgy Filmklub

A Rózsavölgy Filmklub márciusban megemlékezik a legendás magyar boksz mágus Papp Laci 90. születésnapjáról. Bemutatjuk a „PAP LACI” című filmet, amely Dr. Borbély Zoltán és ifj. Papp László készített a háromszoros olimpiai bajnok bokszolóról.

Papp Lacit mindmáig az ökölvívás legnagyobbjai közt tartják számon, Joe Louis, a Barna Bombázó, Muhammad Ali (Cassius Clay) és Iron Mike Tyson társaságában, jóllehet nem volt sem fekete bőrű, sem amerikai, sem nehézsúlyú, és profi pályafutását sem sikerült világbajnoki címmel megkoronáznia: az Európa-bajnoki övig jutott.  Politikai okokból nem engedték megküzdeni a világbajnokságért.

A filmből az is kiderül, hogy melyek voltak ezek a politikai okok, amelyek miatt nem lehetett profi világbajnok Papp Laci. Profiként 1957-től 29 találkozót vívott, ebből huszonhetet megnyert és kettő döntetlennel zárult, azaz veretlen maradt.

Belépő: 400 Ft/fő

Helyszín: Rózsavölgyi Közösségi Ház, 1221 Budapest Ady Endre út 25