Filmklub – A leghosszabb film


2016.február 26-án pénteken, 19 órakor, a Rózsavölgyi Filmklubban Nagy Ernő klubvezető vendége Péterffy András rendező.

A téma: Péterffy András: A leghosszabb film – portrévázlat Szőts István filmrendezőről készített filmje.
Részlet a filmből:
http://nava.hu/id/1601176/

Szőts István a magyar filmtörténet meghatározó alakja, ennek ellenére munkássága nem teljesedhetett ki a XX. századi történelem árnyékában. Az erdélyi származású rendezőt alig harminc évesen ismerte meg a világ, amikor az Emberek a havason című játékfilmjével elnyerte a Velencei Filmfesztivál művészeti fődíját 1942-ben. Péterffy András filmrendező a nyolcvanas évek második felében több éven át készített Szőts Istvánnal életútinterjút, melyben lebilincselően mesél mindarról, hogy miként élte át a XX. század összes kínját és keservét, s hogyan dolgozta fel a sokféle akadályt és kudarcot.
A képen Szőts István rendező

Belépő: 400,-/fő

Rózsavölgyi Közösségi Ház, 1221 Ady Endre út 25.
info@rozsavolgyegyesulet.hu


Scroll to Top