SZEKERES ADRIEN a Patak parti sztárvendége


Szekeres Adrien (Eger1973október 6. –) Artisjus-díjas magyar énekesnő, dalszerző. Énekhangja lírai mezzoszoprán

Életpályája

Számos szavaló- és énekverseny győzteseként felvételt nyert az ország egyetlen irodalmi-drámai tagozatos gimnáziumába, a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumba. 1991-ben a gimnáziumot képviselve részt vett az Erkel Diák Ünnepeken. Magánének kategóriában 1. helyezett lett és neki ítélték a fesztivál nívódíját, valamint egy különdíjat is. Az érettségi vizsgái után 1992-ben elhagyta Szentest.

1992 őszén Budapesten Sík Olga növendéke lett. Az ezt követő néhány évben számos énekversenyen és fesztiválon mérettette meg magát, amelyeken jelentős sikereket ért el. Egy ilyen alkalommal fedezte fel Bényei Tamás, a Hot Jazz Band vezetője, aki 1995-ben meghívta állandó vendégnek zenekarába. 1996-ban a Magyar Rádió Zenei Osztálya eMeRTon-díjjal jutalmazta. 1996-ban még a Tax Free énekesnőjeként is debütált.


Scroll to Top