SARKADI PETRA SZOBRÁSZMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA


2015. március 07. szombat 17:00

 

A forma hangja – plasztikai játék

 

A kiállítást megnyitja: Baracza Szabolcs faszobrász-restaurátor művész

” Már jó ideje a művészetben „a sík nem tér, a tér nem sík” kérdéskör – erről csillagászokkal érdemes beszélgetni –  nyitott, párbeszéd tárgya. Szóban, írott formában és különböző művészeti formákban.
A kiinduló momentum a tér-alakítás – térhatás létrehozásának lehetősége az anyag, itt pl. a vékony fémfólia érzékenységének, finomságának segítségével. Így tábla-szobraim anyaga az anyagtalanság, részben képletes értelemben, részben a szobrászat konvencionális megközelítésének a szempontjából….
A plasztikus, fény által kialakított foltok érzéseket (érzékelés-értékelés-értelem) indukálnak, ami nem a tetszés – nem tetszés érzetről szólnak, hanem valami létének az elfogadásáról….”  Sarkadi Petra gondolatai

 

A rendezvény helyszíne:

Rózsavölgyi Közösségi Ház

H-1221 Budapest Ady Endre út 25.

Tel/Fax: 1/226-85-53

web: www.rozsavolgyegyesulet.hu , www.facebook.com/rozsavolgyegyesulet

email: info@rozsavolgyegyesulet.hu


Scroll to Top